Polowanie na MOL-e

Teatralna opowieść dla młodzieży o literaturze, o tym jak trudno jest się odnaleźć autsajderom w dzisiejszych czasach. Młodzież żyje jak w okularach, w wirtualnej rzeczywistości. Wartości jakie możemy osiągać dzięki literaturze, spotkaniom z drugim człowiekiem zeszły na dalszy plan…

„Polowanie na MOL-e” to nie tylko przedstawienie, to nowatorski projekt społeczno-kulturalny, który przyciągnie całe rzesze młodych ludzi. Do tajemniczego świata książek zapraszamy młodzież w wieku 14-18 lat.

Projekt edukacyjny „Polowanie na MOL-e” ma na celu zwrócenie uwagi młodego człowieka na literaturę i zachęcić go do czytania książek. W dobie internetu, łatwego dostępu do urządzeń mobilnych i portali społecznościowych młodzież przestaje interesować się książkami, a wiadomo przecież jak ważnym elementem dla rozwoju młodego człowieka jest szeroko pojęte czytelnictwo, jak wpływa na kształtowanie świadomości i rozwoju intelektualnego. Spektakl prezentowany szkołom wzbogaci program nauczania, stanie się pretekstem dla nauczycieli do podjęcia tematów związanych z literaturą w inny sposób i z pewnością stanie się wspaniałym dodatkiem do lekcji a nawet stanie się nietypową lekcją języka polskiego.

OD AUTORA SZTUKI:

Książek nikt już dziś nie czyta. Świat, w którym funkcjonuje Tomek jest bliski temu stwierdzeniu bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Ludzie pochłonięci wirtualną rzeczywistością niezmiernie rzadko choć na chwilę wyściubiają z niej nosa. On sam, jako młodociany autor wciąż jeszcze niewydanej książki znosi to wyjątkowo źle. Nie przeczuwa nawet, że piętno odludka i opór wydawcy są zaledwie początkiem jego problemów. Być może piękna dziewczyna z drugiego końca świata okaże się kimś więcej niż tylko sieciową kumpelką. Być może tajemnicze istoty, które zawładnęły przepastnymi otchłaniami Internetu są bardziej niebezpieczne niż sądził Grzesiek – ich wieloletni badacz. Jedno jest pewne, wraz ze śmiercią głodową maleńkich, lubujących się w papierze robaczków, MOL-e żyć nie przestały.

Obsada:
Paulina Jeżewska, Agata Kaczmarek, Jakub Grębski, Marek Korzeniowski, Filip Zaszewski

Reżyseria – Agata Skowrońska – Kartvelishvili

Scenariusz – Błażej Michalski

Muzyka – Justyna Różewicz – Suszczyńska i Marcin Suszczyński

Scenografia i kostiumy – Beata Fertała – Harlender

Nagrody, nominacje:
Reżyser Agata Skowrońska – Kartvlishvilli otrzymała nominację do nagrody w konkursie PASSION organizowanym przez Fundację VOLTO AMORE. „XERO 24” – spektakl dla młodzieży poruszający problem narkotyków został doceniony w kategorii „Pasja i wyjątkowa twórczość”. Aktora Jakuba Grębskiego nominowano w kategorii „Talent” za rolę Grubiego w tej sztuce.

Spektakl powstał dzięki wsparciu Fundacji „ORLEN – DAR SERCA”