XERO 24 (DOPALACZE)

Edukacyjny spektakl teatralny skierowany do młodzieży licealnej i widzów dorosłych przedstawiający problem łatwo dostępnych dopalaczy.

Chłopaki z jednej klasy, Tasiemiec, Grubi i Pryszcz. Na pozór różni ich wszystko, a to co łączy zdaje się sprowadzać jedynie do wzajemnej niechęci. Ale kiedy tajemniczy rastaman otworzy przed nimi nową mroczniejszą rzeczywistość, a klasowa piękność głęboko ugodzi prosto w serce, punktów stycznych wytworzy się nieco więcej. Poezja, gry fabularne, dopalacze i miłość, mieszanka prawdziwie wybuchowa. 


Młody człowiek, chcąc odnaleźć się w dzisiejszej, osaczającej rzeczywistości, zmuszony jest do odpowiedzenia sobie na wiele ważnych pytań. Kim jestem? Jakie miejsce w moim życiu zajmują inni? Czy rzeczywiście mam jakieś problemy? Jeśli mam, jaki ciężar im nadaję?
Konfrontując się z rzeczywistością, młodzi ludzie zaczynają dostrzegać swoje braki, pozorne niedoskonałości. Lekarstwem na to może być praca nad sobą, lub niestety łatwiejszy, częściej wybierany sposób. Doraźny, dający natychmiastowe, ale też chwilowe efekty, ogólnodostępny środek.
W tym spektaklu spróbujemy odpowiedzieć sobie na pytanie dlaczego młodzi ludzie, wiedząc, że ryzykują życie, sięgają po dopalacze.

Sponsor projektu: Bank PKO BP

Reżyseria: Agata Skowrońska-Kartvelishvili
Scenariusz: Błażej Michalski
Scenografia i kostiumy: Beata Fertała-Harlender
Muzyka: Justyna Różewicz-Suszczyńska i Marcin Suszczyński

Obsada:
Barbara Pigoń, Jakub Grębski, Marek Korzeniowski, Michał Szwed, Filip Zaszewski

 

Fot. Grzegorz Gołębiowski